September 6, 2014

- FK Radnik preokretom do zaslužene pobjede -

FK Radnik je u drugom kolu na domaćem terenu pobjedio FK Svodnu s rezultatom 5:2. Dva različita poluvrena možemo slobodno reći, prvo u kome su gosti imali više od igre i zasluženo otišli na odmor rezultatom 1:2, te drugog poluvremena koje je u potpunosti pripalo našim momcima, koji su postigli 4 pogotka, te tako slavili ubjedljivu pobjedu. U 15' gosti dolaze do vodstva, prodor po lijevoj strani i ubačaj na drugu stativu, omogućuje Balaban Radovanu da neometano ugura loptu u mrežu. Igrala se 31' kada je korner izveo Gorinjac Almir, a najviši u skoku  je bio naš napadač Osmančević Edin, koji glavom pogađa mrežu gostiju. Samo 4' kasnije gosti ponovo dolaze do vodstva. Ovoga puta strijelac je bio Aleksić Pero, koji s nekih 7m iz kosa s desne strane pogađa bliži ugao golmanovog gola, te tako zajedno sa svojom ekipom odlazi na zaslužen odmor i rezultatom 1:2. U drugom poluvremenu dosta drugačija slika na terenu, naši momci u nastavku dominiraju igrom, zalaganjem i borbenošću, jednostavno vidjela se želja za preokretom, odnosno pobijedom. Prvu svoju izmjenu Radnik je imao u 58', kasnije će se ispostaviti da je bila uspješna. umjesto Baružije Bojana (koji je pružio dobrih ne punih sat vremena) u igru ulazi Gašić Siniša. U 65' u gostujjućem 16-ercu je oboren Kotur Boris, a veliku odgovoronost na sebe je preuzeo naš kapiten Reljanović Nenad koji šalje golmana u suprotnu stranu, te tako poravnava rezultat na 2:2. Igrala se 69' kada su gosti mogli do ponovnog vodstva, udarac sa 16m, odličnom paradom naš golman šalje loptu u korner. U 73' naši momci dolaze do zasluženog vodstva. Malo jaču loptu preko zadnje linije gostiju šalje Krivdić Nedim, golman Svodne izlazi na vrijeme, ali mu lopta ispada iz ruku, a sve je to dobro pratio Krivdić Edin, kojem nije bilo teško da ovaj odbijanac pospremi u praznu mrežu. U 83' Radnik povećava prednost na 4:2, strijelac je bio Krivdić Nedim, čiji udarac sa nekih 14m završava u mreži Bere Radimira. Samo 1' kasnije bilo je i 5:2. Slobodni udarac sa svoje polovine terena je izveo kapten Reljanović Nenad, ubacio u 16-erac, štoper gostiju ne procjenjuje let lopte dobro, preglavava do svog golmana, a sve to je pratio Siniša Gašić koji prije golmana dolazi do te lopte i sprema je mrežu.