October 4, 2014

- FK Radnik kažnjen zbog promašaja -

FK Radnik je u šestom kolu na domaćen terenu poražen od gostiju iz Oštre Luke s rezultatom 1:2 (1:0). Ioako je utakmica trebala početi u 15.30h kao i sve ostale utakmice šestg kola, ona je kasnila čak 45', te je tako počela u 16.15h, jer su gosti iz Oštre Luke kasnili, a utakmica se morala odigrati, bez obzira što utakmica može kasniti samo 15' ukoliko se čekaju protivnici. Ali dobro, očigledno je bilo da nešto ne štima. U prvom poluvremenu od samog početka utakmice, dominacija naših momaka, možda i najbolje prvo poluvriujeme do sada. Naši momci su preuzeli inicijativu od samog početka utakmice, te nisu dozvoljavali gostujućoj ekipi da igraju svoju igru. Ali do vodstva došli su tek u 43' kada Krivdić Nedim sa svoje polovice terena šalje loptu preko zadnje linije gostujuće odbrane, a odličnim utrčavanjem Gorinjac Almir izlazi sam na golmana, zaobilazi ga, te posprema loptu u mrežu. U drugom poluvremenu gosti iz prve prilike na utakmice dolaze u vodstvo, u 53' nakon ubačaja s desne strane, igrač Podgrmeča glavom šutira po golu i pogađa prečku, a na tu loptu natrčava Timarac Rajko i poravnava rezultat na 1:1. Radnik je par sitacija oštećem od strane sudija. U 65' nakon kornera našeg tima, igrač Podgrmeča loptu dira rukom, ali sudija koji je bio par metara od mjesta događaja, rukom odmahuje da se igra nastavi. U 75' Krivdić Edin izlazi sam na golmana, ali njegov udarac završava pored desne stative golmanovog gola. U 83' nakon kornera Gorinjac Almira, na drugoj stativi najviši u skoku bio je naš napadač Osmančević Edin, ali njegov udarac završava pored stative. A kada se propuste velike prilike koje su naši dečku imali, slijedi kazna. Gosti u 85' iz svog drugog udarca prema golu dolaze do preokreta i nova 3 boda, s ivice 16-erca s desne strane odličnim udarcem krilnog igrača Podgrmeča, lopta pogađa prečka, a na nju natrčava isti igrač kao kod prvog gola i loptu s par metara šalje u mrežu, naši igrači su tražili očigledan ofsajd, ali zastavica pomoćnog sudije je ostala spuštena. Do kraja utakmice naši igrači su nastavili s pritiskom i ofanzivaom, ali lopta nije htjela u gol.