October 11, 2014

- Radnik s igračem više poražen u Kostajnici -

FK Radnik je u okviru sedmog kola poražen na gostovanju u Kostajnici s visokih 4:0 (0:0). Po svemu viđenom na današnjoj utakmici možemo slobodno reći i nerealan rezultat. Prvu priliku na utakmici imali su naši momci kada Gorinjac Almir u 10' s nekih 16m pokušava svoj udarac ali lopta prolazi pored lijeve stative golmanovog gola. Igrala se 20' kada je naš tim bio primoran da izvrši prvu izmjenu. Kotur Boris je klizećim startom iznio loptu u aut, a igrač Partizana preskače našeg igrača, te ga kramponima kači i pravi posjekotinu na glavi, naš igrač odmah je prevežen u ambulantu, a umjesto njega u igru je ušao Osmančević Elvis (našem igraču želimo što brži oporavak, ioako ima 6 šavova, on se osjeća jako dobor). U 25' Krivdić Nedim pokušava iz slobodnog udarca, ali odličnom paradom domaći golman boksuje u korner. U 33' Krivdić Edin s nekih 13m oprobava svoj udarac, ali golman domaćih i dalje na zadatku. U 38' igrač domaćih Berić Momčilo ruši našeg igrača Krivdić Nedima, a sudiji nije preostalo ništa drugo nego da domaćem igrau pokaže direktan crveni karton, jer bio zadnji igrač. Iz tog slobodnog udarca s nekih 18m pokušao je Osmančeić Edin, ali Stojnić Dragomir i tu loptu boksa u korner. Domaći igrači u prvom poluvremenu nisu imali niti jednu ozbiljniju priliku za postizanje pogotka, te su svoje šanse isljučivo tražili iz prekida. Možemo slobodno reći da je junak prvog poluvremena bio domaći golman Stojnić Dragomir. U drugom poluvremenu Radnik ulazi s igračem više, ali kako to biva u fudbalu, kada se ne iskoriste prilike, slijedi kazna. U 49' korner za domaći tim, a u 16-ercu najbolje se snalazi Cvijanović Vanja koji volej udarcem neodbranivo pogađa našu mrežu. Nakon primljenog gola naši momci nikako da vrate ritam utakmice kakav je to bio u prvom poluvremenu. Gosti iz svoje druge prilike u drugom poluvremenu povećavaju rezultat na 2:0, strijelac je bio Babić Srđan koji s nekih 11 m s desne strane iz kosa pogađa suprotan ugao golmanovog gola. U 60' po lijevoj strani odlično je probio naš napadač Osmančević Edin, koji dodaje povratnu loptu u sredinu, a udarac Krivdić Nedima golman domaćih boksuje u korner. U 73' pa možemo slobodno reći smiješna slika na terenu, samo nekoliko metara od glavnog i pomoćnog sudije igrač domaćih Babić Srđan simulira jedanaesterac, naš kapiten zahtijeva od sudije da mu pokaže drugi žuti, a sudija upravo našem kapitenu zbog prigovora daje drugi žuti karton, te ga šalje u svlačionicu. Nakon konstatovanja oba sudije, glavni sudija pokazuje drugom igraču žuti karton, jer navodno obojica nisu vidjeli ko je simulirao, te tako Babić Srđan nastavlja s igrom. Nastavak utakmice nije ličio na fudbal kakav se gledao u prvom poluvremenu, mnogo grubih startova, svađe u terenu i van njega, a onaj koji to nije smio dozvoliti, upravo je dozvolio, da li je upitanju bilo neiskustvo, strah ili nešto drug, stvarno neznamo. U 86' nesportski potez domaće ekipe, Tintor Demijan izlazi sam na našeg golmana, ali loptu gura previše u for, tako da je naš golman lako kupi, nakon ovog šprinta Tintor je ostao na zemlji zbog grčeva, naš golman izbija loptu, te traži od sudije da se igra prekine te mu odmah pomaže istezajući mu nogu, sudija pušta da se igra nastavi, a napadač Bećiri Benjamin izlazi sam na našeg golmana, i postiže svoj prvo pogodak ove sezone. Još jedna pogreška Joškić Milana. U 90' Babić Srđan udarcem s nekih 12m s lijeve strane iz kosa, pogađa suprotni ugao, Babić ovim lijepim pogotkom ujedno postavlja i konačan rezultat.