October 19, 2014

- FK Radnik na gostovanju deklasirao Rasavce -

FK Radnik je okviru osmog kola na gostujućem terenu u Rasavcima, deklasirao OFK Rasavce s visokih 0:6 (0:3). Iako bez 4 standardna igrača, FK Radnik je odigrao jednu od boljih utakmica ove sezone. Naši momci dolaze u vodstvo već u 2' kada na asistenciju Bilajac Darmina, Krivdić Edin sa 16m odličnim udarcem matira domaćeg golmana. Samo dvije minute kasnije lijepa akcija naših igrača, sa svoje polovine loptu je povukao Krivdić Nedim, koji dobrom loptom u for na lijevoj strani pronalazi utrčanog Gorinjac Almira, koji nesebično u sredini pronalazi Bilajac Darmina, koji s nekih 7m loptu šalje u praznu mrežu. U 35' po lijevoj strani probija Mihaljević Stojan, koji odličnim centaršutom u sredinu, pronalazi našeg napadača Bilajac Darmina, koji dobrim primanjem i volej udarcem sa 14m golmana ostavlja bez ikakve šanse da odbrani ovaj udarac, koji je završio u donjem desnom uglu golmanovog gola. Domaćini su pokušavali iz prekida da ugroze naš gol, ali igrači odbrane su bili bolji u vazdušnom duelu, izdvojimo slobodni udarac kapitena domaće ekipe, ali njegov udarac završava pored lijeve stative našeg mladog golmana Čičić Tomislava. Do kraja poluvremena Bilajac Darmin je mogao do svog trećeg gola, ali njegov udarac s desne strane završava u gol-autu. Početkom drugog poluvremena naši igrači su igrali pažljivo, imali su vodstvo od 0:3 i pametno su čuvali loptu. U 56' umjesto Krivdić Edina u igru je ušao Osmančević Elvis, koji u 70' s nekih 35m oprobava svoj snažni udarac, lopta pada ispred golmana te mu prolazi kroz noge,  asistenciju pišemo Gašić Siniši. U 80' umjesto Bilajac Darmina koji je u današnjoj utakmici postigao 2 pogotka u igru je ušao mladi Gorinjac Indir kojem su bile dovoljne 2' igre, da upiše svoj prvijenac u dresu Radnika, po desnoj strani prolazi i zaobilazi golmana Gorinjac Almir, te vraća povratnu loptu na nekih 5m, a Gorinjac Indir loptu šalje u mrežu. Konačan rezultat utkamice u 85' postavio je Krivdić Nedim udarcem s 13m s lijeve strane iz kosa, Krivdić Nedim je u ovoj utakmici bio i kapiten, a zamijenio je Reljanović Nenada koji je zbog crvenog kartona bio primoran da ostane u Dubici. Još su falili Babić Dejan, Vrban Miloš, Barudžija Bojan.